Zdraví = HEALTH BALANCE

Zdraví = Health Balance

Napadlo Vás někdy, co je nejdůležitějším faktorem umožňujícím dosažení trvalého pokroku v jakémkoli sportu? Je to dostatek živin? Nebo snad promyšlený trénink? Obojí je samozřejmě velmi důležité. Nad tím však stojí faktor nejdůležitější, a to maximální podpora všech metabolických pochodů organizmu. Jednoduše řečeno, naše zdraví. Většina z vás si uvědomuje, že je potřeba poskytnout sportem zatěžovanému organismu komfortní zásobení nejen makroživinami, ale také mikroživinami. To je absolutním základem. Co ale dělat, když náš organismus zatěžujeme vrcholovým sportem trochu víc nebo nám už není zrovna dvacet? Od našeho těla požadujeme 100% výkony, ale aby neustále fungovalo tak, jak my chceme, musíme mu poskytnout něco takříkajíc navíc. Proto jsme se rozhodli vytvořit produkt, který poskytne nezbytný support pro orgány zajištující detoxikaci, vstřebávání a transport živin, a který dokonce může pomoci vyrovnat Vaši hormonální hladinu. Vznikl tak HEALTH BALANCE, produkt představující speciální formuli pro celkovou vitalizaci organizmu. Uplatnění nalezne nejen u sportovců, ale nepochybně osloví i manažery a všechny osoby starší 30 let. A jak bylo již zmíněno, efekt promyšleného složení pocítíte na trávicím, kardiovaskulárním a urogenitálním systému.

Na jakých složkách tedy stojí tento produkt?

Saw Palmetto extrakt 500 mg – extrakt z tmavých plodů serenoy plazivé je přirozeně bohatý na mastné kyseliny a fytosteroly. Celosvětově je tato rostlinka známá pro své mnohostranné účinky na urogenitální systém, díky nimž je silnou přírodní alternativou léčivých přípravků. Velmi důležitý je její efekt na hormonální systém. Prokázalo se, že velmi efektivně inhibuje přeměnu testosteronu na dihydrotestosteron, což je důležité především pro muže.

Ostropestřec mariánský extrakt 375 mg – ostropestřec obsahuje látku silymarin, jejíž hlavní efekt spočívá v podpoře funkce žlučníku a jater. Použití ostropestřce pro léčbu jaterních onemocnění je znám. Tato bylina však nabízí další obrovské benefity. Má mimořádně pozitivní efekt na krevní oběh tím, že tonizuje cévy. Celkově posiluje organismus, léčí alergie a pomáhá při astmatických záchvatech. Sportovce bude zajímat to, že výrazně zlepšuje proteosyntézu.

Maca extrakt 300 mg – po tisíce let užívaná bylina známá pozitivním vlivem na vitalitu. Maca celkově přispívá k harmonii těla tím, že reguluje hormonální a enzymatickou aktivitu. To zajistí pocit celkového zdraví. Při pravidelném užívání můžete pozorovat pocit vzrůstající energie, zlepšující se libido, lepší náladu a redukci pocitů úzkostí. Maca navíc zvyšuje hladinu DHEA, který je prekurzorem testosteronu. Optimalizuje tedy hladinu testosteronu.

Cordyceps sinensis extrakt 250 mg – cordyceps je vzácná houba, která roste v horách Tibetu, Nepálu a Číny. Císařská dynastie Čching používala cordyceps k léčbě neduhů ledvin a plic, obnovování fyzických sil, zlepšení funkce imunitního systému, omlazení a posílení sexuální energie. Pozitivní vliv na syntézu bílkovin opět ocení sportovci, kteří chtějí budovat svalovou hmotu.

Kyselina alfa lipoová 200 mg – jedná se o ergogenní látku, která hraje důležitou roli v metabolismu energie a sacharidů v lidském těle. Kyselina alfa lipoová má pozitivní vliv na inzulinovou sensitivitu, čímž optimalizuje metabolismus sacharidů.

Česnek extrakt 150 mg – pozitivně působí na kardiovaskulární systém a krevní oběh. Působí na arteriální tlak, krevní triglyceridy a plasmatickou viskozitu.

Kurkumin extrakt 120 mg – přírodní látka s celou škálou blahodárných účinků na lidský organizmus. U kurkuminu byl velmi podrobně popsán efekt potlačení zánětlivých procesů v organismu, čehož se využívá v řešení problémů s trávicím, kardiovaskulárním i pohybovým aparátem.

Koenzym Q10 25 mg – látka známá díky svému efektu antioxidační ochrany buněk. Jeho vliv na kondici a stav srdce a je pečlivě zmapován a prokázán. Koenzym podporuje tvorbu buněčné energie a účastní se jako kofaktor mnoha metabolických procesů. Navíc spolupracuje s kurkuminem v potlačování zánětlivých procesů v organizmu.

Piperin extrakt 5 mg – urychluje proces látkové výměny a podporuje a zlepšuje vstřebávání živin. Použitý extrakt černého pepře zvyšuje vstřebávání všech složek přípravku.

HEALTH BALANCE – nekompromisní produkt pro ty, kteří si cení svého zdraví a uvědomují si, že pokud chtějí podávat 100% výkon, tak musejí svému organismu poskytnout adekvátní servis. Je to produkt, který nabízí nekompromisní složení. Troufáme si tvrdit, že tento produkt nenalezne srovnání. Nabízí totiž synergickou směs vědecky ověřených složek v dostatečných dávkách. Ne v dávkách takzvaně pro oko.

Reference:

1. Anderson ML (2005). "A preliminary investigation of the enzymatic inhibition of 5alpha-reduction and growth of prostatic carcinoma cell line LNCap-FGC by natural astaxanthin and Saw Palmetto lipid extract in vitro". Journal of Herbal
2. Genser B, Silbernagel G, De Backer G, Bruckert E, Carmena R, Chapman MJ, Deanfield J, Descamps OS, Rietzschel ER, Dias KC, März W (2012). "Plant sterols and cardiovascular disease: a systematic review and meta-analysis".  
3. "Saw Palmetto". American Cancer Society. 28 November 2008. Retrieved 13 September 2013.
4. "Milk thistle and liver cancer". Cancer Research UK. 8 March 2015. Retrieved March 2015.
5. Greenlee, H.; Abascal, K.; Yarnell, E.; Ladas, E. (2007). "Clinical Applications of Silybum marianum in Oncology". Integrative Cancer Therapies.
6. Hogan, Fawn S.; Krishnegowda, Naveen K.; Mikhailova, Margarita; Kahlenberg, Morton S. (2007). "Flavonoid, Silibinin, Inhibits Proliferation and Promotes Cell-Cycle Arrest of Human Colon Cancer". Journal of Surgical Research.
7. Ernst E, Posadzki P, Lee MS (September 2011). "Complementary and alternative medicine (CAM) for sexual dysfunction and erectile dysfunction in older men and women: an overview of systematic reviews". Maturitas.
8. Valentova, K.; Ulrichova J. (2003). "Smallanthus sonchifolius and Lepidium meyenii - prospective Andean crops for the prevention of chronic diseases". The Open Nutraceuticals Journal.
9. Khan, MA; Tania, M; Zhang, D; Chen, H (May 2010). "Cordyceps Mushroom: A Potent Anticancer Nutraceutical" The Open Nutraceuticals Journal.
10. Nakamura, K; Shinozuka, K; Yoshikawa, N (2015). "Anticancer and antimetastatic effects of cordycepin, an active component of Cordyceps sinensis". Journal of Pharmacological Sciences.
11. Akbari, Maryam; Ostadmohammadi, Vahidreza; Tabrizi, Reza; Mobini, Moein; Lankarani, Kamran B.; Moosazadeh, Mahmood; Heydari, Seyed Taghi; Chamani, Maryam; Kolahdooz, Fariba (2018-06-05). "The effects of alpha-lipoic acid supplementation on inflammatory markers among patients with metabolic syndrome and related disorders: a systematic review and meta-analysis of randomized controlled trials". Nutrition & Metabolism.
12. Streeper, RS; Henriksen, EJ; Jacob, S; Hokama, JY; et al. (July 1997). "Differential effects of lipoic acid stereoisomers on glucose metabolism in insulin-resistant skeletal muscle". AJP: Endocrinology and Metabolism.
13. Wilken, Reason; Veena, Mysore S.; Wang, Marilene B.; Srivatsan, Eri S. (2011). "Curcumin: A review of anti-cancer properties and therapeutic activity in head and neck squamous cell carcinoma". Molecular Cancer.
14. "Turmeric". US National Center for Complementary and Integrative Health, National Institutes of Health.
15. Littarru, G. P.; Ho, L.; Folkers, K. (1972). "Deficiency of coenzyme Q10 in human heart disease. II". International Journal for Vitamin and Nutrition Research.
16. Folkers, K.; Littarru, G. P.; Ho, L.; Runge, T. M.; Havanonda, S.; Cooley, D. (1970). "Evidence for a deficiency of coenzyme Q10 in human heart disease". International Journal of Vitamin Research.
17. "Benefits of Coenzyme Q10". Benefits of CoQ10. Retrieved 28 September 2017
18. Flowers, N.; Hartley, L.; Todkill, D.; Stranges, S.; Rees, K. (4 Dec 2014). "Co-enzyme Q10 supplementation for the primary prevention of cardiovascular disease". The Cochrane Database of Systematic Reviews.