JOINT CARE DRINK – víc než jen kloubní výživa

 
  • Unikátní kloubní výživa obsahující ojedinělou kombinaci speciálních kolagenních peptidů TENDOFORTE®a FORTIGEL®
  • 10 000 mg peptidů s intaktním průchodem přes střevní sliznici
  • Vysoké dávky všech základních chondroprotektiv (Glukosamin, Chondroitin, MSM)
  • Vysoká dávka kyseliny hyaluronové
  • Boswellia serrata

Joint Care Drink představuje opravdovou revoluci v péči o pohybový aparát. Jako jeden z prvních produktů na trhu cílí nejen na prevenci artrózy.  Zaměřuje se totiž i na úponové potíže, které může způsobit vysoká zátěž, se kterou se setkáváme například ve vrcholovém sportu.

Joint Care Drink – Nekompromisní složení tak, jak je v PROM-IN zvykem.

FORTIGEL® základní péče, i když většinou opomíjená.

FORTIGEL® - V kloubních výživách se setkáte s mnoha druhy kolagenních peptidů. Pouze však FORTIGEL® představuje dle kontrolovaných studií unikátní přípravek napomáhající aktivně regenerovat kloubní chrupavku. Ta je ze 70 % tvořena proteinovým kolagenem, a právě u specifického kolagenového peptidu obsaženého ve FORTIGEL® se prokázal pozitivní vliv na růst nové chrupavky pomocí stimulace buněk zmírňujících bolest a zajišťujících hladkou pohyblivost. FORTIGEL® představuje speciálně purifikované bioaktivní kolagenové peptidy, které jsou produkovány prostřednictvím speciální vícekrokové procedury, kdy je degradován bovinní kolagen prostřednictvím unikátního enzymatického procesu a jsou z něj vyselektovány pouze specifické BCP peptidy, tedy bioaktivní kolagenové peptidy FORTIGEL®. Základem účinnosti peptidů FORTIGEL® je intaktní průchod sliznicí tenkého střeva v nezměněné podobě, během procesu vstřebávání, bioaktivní molekuly FORTIGELU se tak mohou dostat v nezměněné podobě do krevního oběhu a k postiženým kloubním strukturám. Díky tomu právě FORTIGEL® vyživuje přímo kloubní struktury.

Fortigel - Progression

TENDOFORTE ® vylečte své úponové bolesti.

TENDOFORTE ® představuje opravdovou revoluci v péči o pohybový aparát. TENDOFORTE ® se zaměřuje na nejvíce zatíženou část pohybového aparátu sportovce, a to na šlachy a vazy. Speciální kolagenové peptidy TENDOFORTE ® udržují vaše šlachy a vazy silné a pružné. Nejenže TENDOFORTE ® minimalizuje riziko poškození, ale také umožňují rychlejší regeneraci po úrazu. Je prokázáno, že TENDOFORTE ® dokáže významně urychlit návrat k tréninku i po závažném úponovém zranění. Právě proto by se měl Joint Care Drink stát základem suplementace každého sportovce, který pomýšlí na dlouhou kariéru bez zranění.

Joint Care Drink představuje díky unikátní kombinaci těchto obou typů peptidů speciální produkt, který je zaměřený na sportovce zaměřující se jak na performance sporty, tak soutěžení ve fitness kategoriích.

TendoforteTendoforte

Poznámka pod čarou, aneb kolagenní peptidy versus nativní kolagen.

Pro vysvětlení: kolagenní peptidy stimulují buňky chrupavky, které zvyšují syntézu kolagenu typu II o 100 %, tj. zdvojnásobují ji již po několika dnech podávání. Naproti tomu nativní kolagen typu I, II, III atd. takový vliv na tvorbu kolagenu v buňkách chrupavky nevykazuje.

Joint Care Drink – šli jsme ještě dál, aneb co je u jiných základem, je pro nás jen doplněním.

Jak si můžete všimnout, většina produktů obsahuje pouze základní chondroprotektiva, tedy Glukosamin, Chondroitin a MSM. MSM mnohdy pouze v nesmyslné dávce, protože představuje velmi lacinou složku přípravku. Kolagenní peptidy, pokud jsou obsaženy, jsou přidány jen pro etiketu a v absolutně neúčinném množství (u jednoho velmi známého produktu tvoří tyto kolageny pouhopouhé 1 %.) Tím jsou samozřejmě výrobní náklady na výrobu takového produktu nižší o stovky procent. Úsměvné bývá to, že tyto produkty nejsou o stovky procent levnější než seriózní produkty, mezi které řadíme i náš Joint Care Drink.

PlaceboXFortigel

Dá se říct, že u Joint Care Drink je to, co ostatní nabízí jako top produkt, jakýmsi pouhým doplněním. Čím tedy doplňujeme náš produkt?

  • Glukosamin sulfát

Jedná se o monosacharid, který se nachází v chitinu, glykoproteinech a glykosaminoglykanech (známé jsou také jako mukopolysacharidy). Jedná se o jedny ze základních komponentů kloubní chrupavky. Síra v glukosamin sulfátu se podílí na tvorbě disulfidických můstků molekuly kolagenu. Váže glykosaminoglykany do pevných prostorových struktur chrupavky.

  • Chondroitin sulfát

Představuje synergistu pro glukosamin. Jedná se o makromolekulární látku, která se řadí do skupiny heteropolysacharidů a nazývají se glykosaminoglykany. Je součástí extracelulární hmoty pojivových tkání. U lidí je fyziologickou součástí kloubní chrupavky.

Pozn: Kombinace glukosamin sulfátu a chondroitin sulfátu je výhodnější než podání samotné látky. Pokud se podíváme na molekulární strukturu glykosaminoglykanů kloubní chrupavky (složené z kyseliny hyaluronové, keratansulfátů a chondroitin sulfátů), je jednoznačné, že pro komplexní výživu všech typů makromolekul proteoglykanů je vhodnější podávat glukosamin sulfát v kombinaci s chondroitin sulfátem. Jako ideální poměr pro suplementaci se jeví 2:1 ve prospěch glukosaminu.

  • Kyselina hyaluronová

Představuje jakési mazivo. Jelikož jsou pojivové tkáně a kloubní struktury velmi špatně prokrvené, musí funkci „mazadla“ zastoupit tzv. synoviální tekutina, jejíž součástí je právě kyselina hyaluronová. U jedinců s kloubními obtížemi se často vyskytuje snížené množství synoviální tekutiny.  Kyselina hyaluronová snižuje opotřebení chrupavky díky ochraně její vnější vrstvy, blokuje zánětlivé reakce v synoviální tekutině a zvyšuje hustotu chrupavčitých buněk.

  • Boswellia serrata

Extrakt z Boswellia serrata je ceněn pro svůj obsah přírodních kyselin, které se vyznačují protizánětlivými či analgetickými účinky. Může tedy poskytnout přírodní alternativu protizánětlivých léků.

Co říci závěrem? Základem péče o pohybový aparát by měla být především prevence. A na tu cílí náš produkt především. Stará se o to, aby byly vyživeny nejen klouby, ale i vazy a šlachy zůstaly pevné a pružné. Investujte do dlouhověkosti, protože to se vždy vyplatí.

 

 

Reference:

1.    Oesser S., Seifert J.- University of Kiel, Kiel, Germany: Stimulation of type II collagen biosynthesis and secretion in bovine chondrocytes cultured with
degraded collagen.
2.    Patrick Dressler, Dominic Gehring, Denise Zdzieblik University of Freiburg, Department of Sport and Sport Science -.: Improvement of Functional Ankle Properties Following Supplementation with Specific Collagen Peptides in Athletes with Chronic Ankle Instability.
3.    Prof. M. Adam-Institute for Rheumatism Research, Prague: What Effects Do Gelatin Preparations Have?
4.    Herrero-Beaumont, G., Ivorra, J. A. R., Del Carmen Trabado, M., Blanco, F. J., Benito, P., Martín-Mola, E., … Branco, J. (2007). Glucosamine sulfate in the treatment of knee osteoarthritis symptoms: a randomized, double-blind, placebo-controlled study using acetaminophen as a side comparator.
5.    Momomura, R., Naito, K., Igarashi, M., Watari, T., Terakado, A., Oike, S., … Kaneko, K. (2013). Evaluation of the effect of glucosamine administration on biomarkers of cartilage and bone metabolism in bicycle racers.
6.    Black, C., Clar, C., Henderson, R., MacEachern, C., McNamee, P., Quayyum, Z., … Thomas, S. (2009). The clinical effectiveness of glucosamine and chondroitin supplements in slowing or arresting progression of osteoarthritis of the knee: a systematic review and economic evaluation.
7.    Tashiro, T., Seino, S., Sato, T., Matsuoka, R., Masuda, Y., & Fukui, N. (2012). Oral Administration of Polymer Hyaluronic Acid Alleviates Symptoms of Knee Osteoarthritis.
8.    Oe, M., Tashiro, T., Yoshida, H., Nishiyama, H., Masuda, Y., Maruyama, K., … Fukui, N. (2016). Oral hyaluronan relieves knee pain.
9.    Cameron, M., & Chrubasik, S. (2014). Oral herbal therapies for treating osteoarthritis.