PENTHA PRO® COMPLETE – opravdový metabolický optimizér

 

Téměř každý týden se setkáváme s tím, že se na trhu objeví nějaký nový suplement. Výrobci tvrdí, že právě ten jejich suplement je přesně tím klíčovým, který přinese uživateli mimořádné výsledky. Setkáváme se také s tím, že osvědčené suplementy prověřené léty praxí mnoha sportovců, jsou nyní označovány za neúčinné. Dnes je totiž módní napadat vše, co dříve fungovalo a funguje stále. Na tom se nejlépe zviditelníte. Jen je to pouhý marketing osoby, která naoko hlásá objevná tvrzení.

V PROM-IN jsme se rozhodli jít jinou cestou. Chceme nabízet funkční produkty a za ty poslední roky jsme se přesvědčili a utvrdili v tom, že to je ta správná a jediná cesta. Nemyslíme si, že naši zákazníci musí užívat desítky suplementů, když to může být jednodušší. Suplementy jsou jen malou částí skládačky, ze které se skládá progres, a to je také důvod, proč jsme před časem přišli s kompletním pre-work suplementem s jednoduchým a výstižným názvem PRE.

A dnes přicházíme s další komplexní novinkou, která má název COMPLETE.

Nebudeme Vám tvrdit, že to je zázračný potréninkový suplement. Není to ani žádný ALL IN ONE suplement. Nechceme vymýšlet exkluzivní škatulku, kam produkt zařadit. Raději vám vysvětlíme, co bylo naším cílem při koncipování tohoto produktu.

PENTHA PRO® COMPLETE = Optimalizace

Pokud bychom chtěli někam tento produkt zařadit, tak se nabízí škatulka metabolický optimizér. Co si pod tím představit? Je to jednoduché. Jedná se o produkt, který díky použití kvalitních a nutričně hodnotných surovin v kombinaci s cíleně vybranými ergogenními složkami efektivně podpoří nástup anabolismu ve vašem organizmu. Proto je tento produkt možné použít jako první zdroj živin také po tréninku.

Jak jsme tedy postupovali?

1. Bílkoviny jsou základ

Zde to bylo poměrně jednoduché. Již před časem jsme vytvořili směs PENTHA PRO®. Ta představuje optimální kombinaci super kvalitních bílkovinných zdrojů. Kombinace, která na rozdíl od použití samotného syrovátkového proteinu dokáže velmi efektivně zvrátit stav katabolismu do potréninkového anabolismu. Zde bylo tedy vše jasné hned na počátku.

2. Sacharidy aneb regenerace a spalování tuku

Zde se dostáváme k tomu, co je nejdůležitější a proč lze PENTHA PRO® COMPLETE nazvat metabolickým optimizérem. Mohli jsme použít pouze maltodextrin a k němu pak přidat několik nepatrných procent ovsa nebo ječmene a vypustit do světa zkazky o unikátním produktu. Mimochodem, všimli jste si někdy, kde ve složení mají konkurenční produkty tyto složky? Často totiž kupujete protein jen s maltodextrinem, protože zastoupení jiných složek, je opravdu zanedbatelné. Nehrajeme nečistou hru, a právě proto základ našeho produktu tvoří velmi šetrně zpracovaná potravina a tou jsou batáty.

Proč právě batáty? Batáty nejenže jsou bohaté na sacharidy, antioxidanty, minerály a flavonoidy, ale obsahují také dvě velmi zajímavé ergogenní látky. A to kyselinu chlorogenovou, která pomáhá s regulací krevního tlaku a podporuje transport sacharidů k cílovým tkáním. A to je přesně to, co po tréninku chceme. Další složkou je kyselina kávová, která nám pomáhá s kontrolou naší glykemie. Zřejmě asi nikdo z nás nechce 30 minut po tréninku upadnou do hypoglykemie, která nás může zastihnout po konzumaci mega dávky glukózy, kterou nedej bože doplníte ještě dávkou samotného hydrolyzovaného proteinu (tento postup asi přenecháme těm, kteří pro využití živin použijí speciální, čti zakázané suplementy). Ano, chtěli jsme optimalizovat, a proto se lyofilizované batáty, tedy komplexní zdroj sacharidů, stal základem našeho produktu. Co ale dál? Bylo potřeba doplnit i rychleji využitelné sacharidy pro efektivní start resyntézy glykogenu. Dále jsme tedy použili speciální kukuřičný škrob s obsahem 99 % amylopektinu. V případě amylopektinu jsou molekuly glukózy spojeny dlouhými a vysoce větvenými řetězci, což nabízí benefit minimálního zatížení trávicího traktu. To sportovci umožní skvělé doplnění zásob glykogenu. Celý mix doplňuje známý maltodextrin (používáme nízký DE) a velmi malé množství glukózy. Tyto zdroje díky tomu, že tvoří jen 20 % sacharidového mixu, umožní využít maxima benefitů bez negativních efektů.

3. Funkční složky jako třešnička na dortu

Do produktu jsme samozřejmě zakomponovali funkční složky a jak bývá naším zvykem, tak jsme místo nesmyslného koktejlu všeho možného použili jen ty, které jsou prověřeny praxí a jejich efekt se vzájemně neovlivňuje. Samozřejmostí je také dostatečná dávka, a ne dávka jen pro etiketu. Jaké to tedy jsou?

Základní ergogenní působení díky leucinu a beta alaninu

Leucin ve volné formě prokazatelně zlepšuje start proteosyntézy a je ideálním partnerem proteinového mixu použitého v PENTHA PRO® COMPLETE. Ve prospěch použití leucinu hovoří fakt, že je zásadní aminokyselinou v samotném startu procesu proteosyntézy – funguje tedy, jako jakýsi klíček v zapalování. Leucin také funguje velmi efektivně v podpoře spalování tuku. A náš produkt cílí především na ty, kteří chtějí budovat svalovou hmotu a současně minimalizovat podíl tukové tkáně. Podle nejnovější studie provedené na Universitě Tennessee již přidání 2,25 g leucinu ve volné formě společně se syrovátkovým proteinem a vitaminem B6 zlepšilo spalování tuku u atletů, a to dokonce i bez kalorické restrikce. Díky obsahu 3 % volného leucinu do našeho produktu už nemusíte používat žádný další doplněk obsahující leucin.

Beta Alanin, aminokyselina, která prokazatelně zvyšuje koncentraci karnosinu ve svalech. Karnosin je silným antioxidantem a peptidem. Tento peptid je jednou z prvních obranných linií našich svalů proti tvorbě vodíkových iontů během cvičení s vysokou intenzitou. Díky těmto iontům se dramaticky snižuje pH uvnitř svalových buněk. A právě tento pokles svalového pH je hlavním faktorem svalové únavy. Tomuto stavu se pokouší zabránit suplementace beta-alaninem. Suplementace beta-alaninu dokáže v dlouhodobém horizontuzvýšit koncentraci svalového karnosinu. Proto je pro dosažení účinku nutno užívat dlouhodobě 3-6 g beta alaninu denně, ideálně v období před a po tréninku. Pokud budete kombinovat náš produkt PRE s novým PENTHA PRO® COMPLETE, získáte dávku až 5 g denně. Tím zajistíte optimální podmínky pro maximální výkon na tréninku.

4. Zdraví, zprofanovaný mikrobiom a hormonální optimalizace

Všude se na nás valí informace o tom, jak důležité je udržovat zdravý mikrobiom a optimalizovat sekreci hormonů. Pravdou také je, že na Váš mikrobiom a hormonální sekreci bude mít největší efekt nastavení Vaší psychiky a dostatečná pestrost Vaší základní stravy. Přesto jsou látky, které určitý podpůrný efekt mají.

L-Glutamin aneb jednoduše k lepší imunitě

Jak víme, fyzická zátěž vyvolává stres, který se projevuje zvýšením hladiny hormonu kortizolu a následně i zvýšenou poptávkou po glutaminu. Často si ho tedy musí organizmus vytvářet z jiných aminokyselin. Můžeme ale organizmu pomoci právě suplementací glutaminem. To povede nejen k lepší regeneraci a optimalizaci hormonální rovnováhy, ale také k udržení správné funkce střeva především proto, že některé buňky střeva, tzv. Payerovy plaky, jsou imunitně aktivní a tvoří první obranu samotného střevního traktu. Vidíte, jak vše souvisí se vším? ????

Synbiotikum aneb podpora přátelského osídlení

Trávicí procesy se přitom neobejdou bez podpory přátelské střevní mikroflóry, jejíž složení je ovlivněno řadou faktorů a je velmi dynamické. To znamená, že se mění de facto v řádech hodin. Na její složení má vliv jak psychika, tak dostatečná pestrost naší stravy. Jako další support může posloužit konzumace probiotik s prebiotiky. Probiotikem rozumíme živé mikroorganismy s příznivými účinky na zdraví hostitele. Prebiotika jsou složky potravy, které navozují specifické změny ve složení a aktivitě střevní flóry, zejména pak podporují růst a množení našemu tělu prospěšných střevních bakterií, čímž jsou přínosné pro svého hostitele. Právě proto PENTHA PRO® COMPLETE obsahuje určitou dávku probio a prebio-tik, kdy vzniká právě tzv. symbiotikum.

Jsme opět bez laktózy.

V produktu PENTHA PRO® COMPLETE je obsažena enzymatická směs OPTI-7-DIGEST, která obsahuje 7 druhů enzymů. Kompletní spektrum enzymů jsme použili proto, že produkt obsahuje kompletní spektrum živin, a bude používán v období, kdy se hodí malý support pro naše trávení. Samozřejmostí je u nás navýšený podíl enzymu laktázy proto, aby PENTHA PRO® COMPLETE při správné přípravě nepůsobil problémy ani osobám s intolerancí laktózy.

5. Je toho více, ale musíte cvičit a ne číst

PENTHA PRO® COMPLETE obsahuje i další funkční složky, jakými jsou MCT tuky a kompletní spektrum vitamínu. Tyto složky opravdu efektivně katalyzují metabolické pochody, ale asi není potřeba se rozepisovat o jejich efektivitě.

Finále: i my jsme bohužel museli udělat kompromis a něco vynechat.

Možná si všimnete, že produkt nedisponuje přídavkem minerálů. Vyhodnotili jsme, že vápník obsažený v proteinových zdrojích by negativně ovlivnil absorpci mikroprvků a my nehrajeme marketingové hry, proto jsme z logiky věci složky jako hořčík, zinek a vlastně celý komplex minerálů vynechali. Užívejte je raději jindy. ????

Původně jsme chtěli vytvořit prémiový produkt, kdy jsme současně nechtěli slevit z našich požadavků na chuť. Jsme přesvědčeni, že produktu by slušel i přídavek KREATINU, ale jediná pro nás přijatelná forma je HCL, a to z důvodu požadavku nezatěžování střev, protože počítáme, že produkt najde oblibu i u profesionálních sportovců, kde by je byť i mírná retence tekutin nepotěšila. Bohužel přídavek této látky by nám chuť tak výrazně narušil, že jsme se ho rozhodli vynechat. Stejnou situaci jsme řešili u karnitinu. Při použití dostatečné dávky senzorika prostě nebyla ideální.

Nepovedlo se nám připravit ALL IN ONE suplement a možná to ani nevadí. Podařilo se nám vytvořit produkt, který lze s klidem označit za METABOLICKÝ OPTIMIZÉR a jsme přesvědčeni, že právě Vám pomůže v dosažení optimální výkonnosti, podpoří spalování tuku a současně bude mít pozitivní vliv na Vaše zdraví.

 

Reference:

 1. Kreider, R.B. 1999. Protein: Is it all the same? Muscular Development, December.
 2. Barth, C.A., and U. Behnke. 1997. Nutritional physiology of whey and whey components. Nahrung 41: 2-12.
 3. Boirie, Y., et al. Slow and fast dietary proteins differently modulate postprandial protein accretion. Proc. Natl. Acad. Sci. USA 94:14930–14935, 1997.
  1. Paul, G. L., et al. The rationale for consuming protein blends in sports nutrition. Journal of the American College of Nutrition 28 (4):464S–472S, 2009.
  2. Tipton KD, Ingestion of casein and whey proteins result in muscle anabolism after resistance exercise. Med Sci Sports Exerc. 2004 Dec;36(12):2073-81.
  3. Donovan, T., et al. β-alanine Improves Punch Force and Frequency in Amateur Boxers During a Simulated Contest. Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2012 Oct;22(5):331-7
  4. Hoffman, J. R., et al. β-alanine supplementation improves tactical performance but not cognitive function in combat soldiers. J Int Soc Sports Nutr. 10;11(1):15, 2014.
  5. Zemel, M.B., and Bruckbauer, A., 2013. Effects of a leucine and pyridoxine-containing nutraceutical on body weight and composition in obese subjects. Diabetes, Metabolic Syndrome, and Obesity 6: 309-315.
  6. McDonald, C.K., et al. 2016. Lean body mass change over 6 years is associated with dietary leucine intake in an older Danish population. British Journal of Nutrition 115: 1556-1562.
  7. Sharp, C.P., and D.R. Pearson. 2010. Amino acid supplements and recovery from high-intensity resistance training. Journal of Strength and Conditioning Research, March 17.
  8. Mumme, K., et al 2015. Effects of medium-chain triglycerides on weight loss and body composition: a meta-analysis of randomized controlled trials. Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics 115:249-263.
  9. Varnier M et al. Stimulatory effect of glutamine on glycogen accumulation in human skeletal muscle. Am. J. Physiol. 269: E309-E315, 1995.
  10. Welbourne TC. Increased plasma bicarbonate and growth hormone after an oral glutamine load. Am. J. Clin. Nutr. 61: 1058-1061, 1995.