Složení

Beta Alanin

Aminokyselina, která prokazatelně zvyšuje koncentraci karnosinu ve svalech. Karnosin je silným antioxidantem a peptidem. Tento peptid je jednou z prvních obranných linií našich svalů proti tvorbě vodíkových iontů během cvičení s vysokou intenzitou.

Citrulin malát

Tato velmi známá látka je vlastně směsí neesenciální aminokyseliny citrulinu a kyseliny jablečné. Citrulin malát výrazně napomáhá produkci energie tím, že zvyšuje množství fosfokreatinu a produkci adenosin trifosfátu (ATP). Citrulin je také známým prekurzorem argininu čili mezi jeho základní benefity patří optimalizace prokrvení a tím optimální transport živin do pracujících svalů.

TENDOFORTE®

Představuje opravdovou revoluci v péči o pohybový aparát. TENDOFORTE® se zaměřuje na nejvíce zatíženou část pohybového aparátu sportovce, a to na šlachy a vazy. Speciální kolagenové peptidy TENDOFORTE® udržují vaše šlachy a vazy silné a pružné. Nejenže TENDOFORTE® minimalizuje riziko poškození, ale také umožňují rychlejší regeneraci po úrazu. Je prokázáno, že TENDOFORTE® dokáže významně urychlit návrat k tréninku i po závažném úponovém zranění. 

FORTIGEL®

Představuje dle kontrolovaných studií unikátní přípravek napomáhající aktivně regenerovat kloubní chrupavku. Ta je ze 70 % tvořena proteinovým kolagenem, a právě u specifického kolagenového peptidu obsaženého ve FORTIGEL® se prokázal pozitivní vliv na růst nové chrupavky pomocí stimulace buněk zmírňujících bolest a zajišťujících hladkou pohyblivost.

Extrakt z višně obecné (Prunus cerasus)

Jedná se o přirozený zdroj minerálů.  A to především mědi, manganu, a pro spánek důležitého hořčíku. Z vitaminů nabídne především vitamin C, a dále pro podporu spánku klíčový vitamin B6. Je přirozeným zdrojem melatoninu, podporuje tedy celkovou kvalitu spánku, aniž by narušila vlastní produkci melatoninu. Višeň obecná také pomáhá při poruchách krvetvorby, působí protizánětlivě a je efektivní při snižování hladiny kyseliny močové. 

Kozlík lékařský (Valeriana officinalis)

Obsahuje kyselina valarenovou, která může také ovlivňovat receptory GABA v mozku. Tím je přímým synergistou pro L-Theanin a dále podpoří relaxační účinky. Současně pozitivně působí na zdravý kardiovaskulární systém a optimalizuje krevní tlak.

L-Theanin

Je aminokyselinou nacházející se především v čajových listech. Tato aminokyselina zvyšuje hladinu GABA a dalších uklidňujících mozkových chemikálií jako je serotonin nebo dopamin a současně snižuje hladiny chemických látek v mozku, které jsou spojeny se stresem a úzkostí. Zde se diskutuje o pozitivním vlivu L-theaninu na mozkové buňky, které může chránit před stresem a poškozením souvisejícím s věkem.

Piperin extrakt 5 mg

Urychluje proces látkové výměny a podporuje a zlepšuje vstřebávání živin. Použitý extrakt černého pepře zvyšuje vstřebávání všech složek přípravku.

Koenzym Q10 25 mg

Látka známá díky svému efektu antioxidační ochrany buněk. Jeho vliv na kondici a stav srdce je pečlivě zmapován a prokázán. Koenzym podporuje tvorbu buněčné energie a účastní se jako kofaktor mnoha metabolických procesů. Navíc spolupracuje s kurkuminem v potlačování zánětlivých procesů v organizmu.

Kurkumin extrakt 120 mg

Přírodní látka s celou škálou blahodárných účinků na lidský organizmus. U kurkuminu byl velmi podrobně popsán efekt potlačení zánětlivých procesů v organismu, čehož se využívá při řešení problémů s trávicím, kardiovaskulárním i pohybovým aparátem.

Česnek extrakt 150 mg

Pozitivně působí na kardiovaskulární systém a krevní oběh. Působí na arteriální tlak, krevní triglyceridy a plasmatickou viskozitu.

Kyselina alfa lipoová 200 mg

Jedná se o ergogenní látku, která hraje důležitou roli v metabolismu energie a sacharidů v lidském těle. Kyselina alfa lipoová má také pozitivní vliv na hladinu cholesterolu.

Cordyceps sinensis extrakt 250 mg

Cordyceps je vzácná houba, která roste v horách Tibetu, Nepálu a Číny. Císařská dynastie Čching používala cordyceps k léčbě neduhů ledvin a plic, obnovování fyzických sil, zlepšení funkce imunitního systému, omlazení a posílení sexuální energie.

Maca extrakt 300 mg

Po tisíce let užívaná bylina známá pozitivním vlivem na vitalitu. Maca celkově přispívá k harmonii těla tím, že reguluje hormonální a enzymatickou aktivitu. To zajistí pocit celkového zdraví. Při pravidelném užívání můžete pozorovat pocit vzrůstající energie, zlepšující se libido a lepší náladu.

Ostropestřec mariánský extrakt 375 mg

Ostropestřec obsahuje látku silymarin, jejíž hlavní efekt spočívá v podpoře funkce žlučníku a jater. Použití ostropestřce pro léčbu jaterních onemocnění je znám. Tato bylina však nabízí další obrovské benefity. Má mimořádně pozitivní efekt na činnost srdce tím, že tonizuje cévy. Celkově posiluje organismus, má pozitivní vliv na imunitu a funguje jako antioxidant.

Saw Palmetto extrakt 500 mg

Extrakt z tmavých plodů serenoy plazivé je přirozeně bohatý na mastné kyseliny a fytosteroly. Celosvětově je tato rostlinka známá pro své mnohostranné účinky na urogenitální systém.

Selen

Stopový minerál, který pomáhá stabilizovat hladinu hormonů štítné žlázy a je také důležitý pro imunitní funkce. Mimoto je zásadní pro dobrou funkci jater. Studie naznačují, že selen podporuje svalovou kontrakci a tím sílu. Vita Solution obsahuje extra dávku selenu v chelátové vazbě na aminokyselinu methionin.

Molybden

Minerál důležitý především pro detoxikaci ledvin. Diskutuje se také o jeho pozitivním vlivu na prevenci kardiovaskulárních chorob a rakoviny. Existuje dokonce důkaz, že molybden může pomoci předejít některým kardiovaskulárním chorobám a zmíněné rakovině.

Mangan

Klíčový minerál pro řadu funkcí v těle včetně tvorby testosteronu a přestavby pojivové tkáně.

Jód

Rozhodující prvek pro optimální funkci štítné žlázy. U nás Středoevropanů je riziko nedostatku jódu vyšší, jelikož pravidelně nekonzumujeme ryby. Vita Solution obsahuje základní dávku jódu.

Měď

Důležitý minerál pro udržování zdravých kostí, nervů a kardiovaskulárních orgánů, stejně jako pro imunitní funkce. Hraje důležitou roli v produkci energie, je synergistou železa a tím podporuje transport kyslíku. Některé výzkumy dokonce naznačují, že může zvýšit produkci růstového hormonu. Zde je vhodné zmínit vztah zinku a mědi. Příliš mnoho mědi a současný nedostatek zinku se považuje za rizikový faktor pro vznik únavového syndromu. Právě proto doporučujeme zařadit suplementaci zinkem, avšak kvůli optimální absorpci užívejte zinek v jinou denní dobu než Vita Solution.

Chrom pikolinát

Zcela zásadní prvek pro správnou funkci metabolismu a optimalizaci funkce inzulinu. Chrom je nutné doplňovat především u sportovců, protože trénink zvyšuje jeho ztráty a nedostatek by mohl negativně ovlivnit nárůst svalové hmoty a redukci tuku.

Vitamin K2 MK-7

Vitamin K ve Vita Solution naleznete pouze v biologicky aktivní formě vitamínu K2-MK7. Tato forma jednoznačně nabízí nejvyšší biologickou aktivitu a bio dostupnost ze všech forem vitaminu K. Je zcela zásadní pro funkci enzymů, jež se podílejí na fixaci vápníku v kostek. Považuje se za důležitého synergistu vitaminu D a podílí se na zachování optimální hladiny testosteronu.

Vitamin E

Má rozhodující vliv při regeneraci po tvrdém tréninku a hraje také nemalou roli v prevenci kardiovaskulárních chorob. Náš Vita Solution obsahuje vitamin E výhradně v organické formě D-alfa-tokoferolu. Ten je výrazně lépe vstřebatelný než syntetické formy nazývané DL-alfa-tokoferoly, které jsou také diskutovány jako potenciálně karcinogenní.

Vitamin C

Tento známý antioxidant je důležitý pro imunitní funkce a tvorbu kolagenu. Podporuje mimo jiné také produkci oxidu dusnatého (NO). Sportovci potřebují prokazatelně vyšší dávku tohoto vitaminu, nicméně nadměrný příjem působí na tělo negativně. Jak potvrdily nedávné studie, příjem nad 1000 mg denně může vést ke zhoršení svalové vytrvalosti a brzdit svalový růst. Na základě všech doposud známých poznatků jsme nastavili optimální dávku tak, abyste mohli využít jeho benefity bez negativních vlivů.

Vitaminy B-komplexu

Ve sportu jsou tyto vitaminy poměrně klíčové, pracují jako kofaktory tvorby energie. Sportovci mají výrazně vyšší nároky na jejich příjem.

Beta-karoten

Hraje důležitou roli v udržení zdraví očí, pokožky, zubů, kostí a sliznic. Právě díky působení na sliznice pomáhá v prevenci onemocnění dýchacích cest, které často vedou k výpadkům v trénincích.

Muira Puama

Mluvit u adaptogenů o zvyšování hladin testosteronu je jen omezené vnímání celku a nepochopení, že takto to prostě nefunguje. Muira Puama má jako jeden z mála adaptogenů přímo potvrzený efekt na optimalizaci hormonální rovnováhy. Je samozřejmě také antioxidantem, a navíc jako tonikum podporuje přímo vaší fyzickou výkonnost.

Panax Ginseng

Snad nejznámější adaptogenní bylina. Jako téměř všechny adaptogeny zajistí silné antioxidační vlastnosti. Podobně jako ostatní adaptogeny podporuje vitalitu, duševní výkonnost a zlepšuje náladu. Využívá se v podpoře sexuální výkonnosti a zvyšuje libido.

Rhodiola Rosea

Další adaptogenní rostlina, která působí v synergii s ostatními složkami produktu. Nejedná se sice o složku, která by měla přímý vliv na hladinu testosteronu. Její komplexní působení však v konečném důsledku působí na celkový hormonální balanc. Rhodiola pomáhá redukovat příznaky stresu a celkově zlepšuje výkon a fyzickou kondici. Současně optimalizuje hladinu krevního cukru a má pozitivní vliv na oběhový systém.

ASHWAGANDHA KSM-66®️

Adaptotest nově obsahuje ASHWAGANDHA KSM-66®️. Tento full-spectrum extrakt nabízí maximální bioaktivitu. KSM-66®️ zlepší spánek, pomůže zvládat stres a podpoří fyzickou sílu a vytrvalost. Díky pečlivému zpracování a standardizaci na withanolidy poskytuje KSM-66®️ silné adaptogenní účinky, podpořené rozsáhlými klinickými studiemi. Tato změna zvyšuje efektivitu Adaptotestu v oblastech kontroly stresové reakce, podpory kognitivních funkcí, celkového fyzického zdraví a mentální rovnováhy. ASHWAGANDHA KSM-66®️ jako synergista pro všechny ostatní složky činí Adaptotest absolutním lídrem v této kategorii produktů.

Fenugreek

Každá dávka Adaptotest obsahuje 450 mg vysoce kvalitního extraktu fenugreek (česky řeckého sena). Tato zajímavá rostlina obsahuje furostanolové saponiny s několika zajímavými efekty. Tyto saponiny prokázali ovlivnění činnosti leydigových buněk aktivací určitých enzymů zodpovědných za přeměnu cholesterolu na testosteron. Fenugreek současně výrazně snižuje oxidační stres, a právě varlata jsou velmi citlivá na oxidační působení.

Boswellia serrata

Extrakt z Boswellia serrata je ceněn pro svůj obsah přírodních kyselin, které se vyznačují tím, že dále podpoří optimální funkci kloubů

Kyselina hyaluronová

Představuje jakési mazivo. Jelikož jsou pojivové tkáně a kloubní struktury velmi špatně prokrvené, musí funkci „mazadla“ zastoupit tzv. synoviální tekutina, jejíž součástí je právě kyselina hyaluronová. U jedinců s kloubními obtížemi se často vyskytuje snížené množství synoviální tekutiny

Chondroitin sulfát

Představuje synergistu pro glukosamin. Jedná se o makromolekulární látku, která se řadí do skupiny heteropolysacharidů a nazývají se glykosaminoglykany. Je součástí extracelulární hmoty pojivových tkání. U lidí je fyziologickou součástí kloubní chrupavky

Glukosamin sulfát

Jedná se o monosacharid, který se nachází v chitinu, glykoproteinech a glykosaminoglykanech (známé jsou také jako mukopolysacharidy). Jedná se o jedny ze základních komponentů kloubní chrupavky. Síra v glukosamin sulfátu se podílí na tvorbě disulfidických můstků molekuly kolagenu. Váže glykosaminoglykany do pevných prostorových struktur chrupavky

Žádná umělá barviva, plnidla a/nebo aspartam

Nepřidali jsme nic, co nechcete, a přesto si můžete vychutnat skvělý šejk, připravit smoothie, případně vymyslet nový recept na cheesecake.

Bez umělého navyšování množství bílkovin

Výrobci někdy navyšují obsah bílkovin přidáním levných aminokyselin jako je například glycin, taurin apod. (tzv. amino spiking). Přidáním těchto látek se pak dá poměrně zásadně zvýšit obsah bílkovin. Tomu my říkáme rezolutní NE.

probiotika

Přídavek probiotik mění obyčejný produkt ve skutečnou funkční potravinu.

přídavek enzymů s cíleným efektem

Používáme vlastní směs enzymů přírodního původu nikoli pro trávení bílkovin (syrovátkový protein se sám o sobě tráví extrémně rychle), ale pro zlepšení celkové homeostázy organismu. Přidaná laktáza Tolerase® pomůže s trávením zbytkové laktózy.

500 mg ACETYL L-KARNITINU

Látka spojena s buněčným metabolismem, která pomáhá zvýšit produkci energie v mitochondriích, energetických centrech všech buněk, a tím všeobecně podpořit fyzickou i duševní energii. Rovněž v těle funguje jako antioxidant a povzbuzuje v buňkách produkci glutathionu, který likviduje volné radikály. Acetyl L-karnitin má pozitivní vliv na produkci dopaminu a acetylcholinu, což má pozitivní vliv na zaměření a motivaci.

6000 mg BCAA

Efekt směsi těchto tří velmi specifických esenciálních aminokyselin je velmi dobře prozkoumán. BCAA zaujímají zvláštní úlohu v metabolismu, jelikož jejich metabolismus probíhá extrahepatálně. Játry prochází beze změny a jsou dále transportovány do příslušných tkání, především do kosterní svaloviny a mozkové tkáně. Asi 70 % aminokyselin, které jdou z jater do tkání, tvoří právě BCAA. Z toho 65-70 % větvených aminokyselin směřuje do svalové tkáně. BCAA jsou ve svalových vláknech zastoupeny 35 % ze všech esenciálních aminokyselin a jsou nezbytné pro jejich růst. Mimo to také slouží jako významný energetický zdroj pro svaly během fyzického výkonu.

3000 mg BETA ALANINU

Tento skvělý suplement pomáhá vyrovnávat hromadění kyselin ve svalech. Potřebují ho tedy všichni, kdo chtějí trénovat intenzivně po delší dobu. Síla a vytrvalost, to jsou ta klíčová slova, která se nabízí ve spojitosti s beta alaninem.

2000 mg KREATINU HCL

Hlavní výhodou, kterou kreatin HCl disponuje, je vynikající rozpustnost a velmi dobrá biologická dostupnost. Poskytne vám všechny výhody kreatinu, ale efektivněji, rychleji a bez vedlejších účinků. Vysoce intenzivní trénink se neobejde bez kreatinu a my vám nabízíme tu nejlepší formu kreatinu na trhu.

7000 mg CITRULINU MALÁT

Tato velmi známá látka je vlastně směsí neesenciální aminokyseliny citrulinu a kyseliny jablečné. Citrulin malát výrazně napomáhá produkci energie tím, že zvyšuje množství fosfokreatinu a produkci adenosin trifosfátu (ATP). Citrulin je také známým prekurzorem argininu čili mezi jeho základní benefity patří optimalizace prokrvení a tím optimální transport živin do pracujících svalů.

1000 mg BETAINU HCL

Jedná se methylovaný derivát aminokyseliny glycinu. Betain (trimethylglycin) je metabolit cholinu v těle. Betain je transportován dovnitř a ven z buněk, aby ovlivnil stav buněčné hydratace. Jedná se o látku s mimořádným zdravotním přínosem, a současně velmi efektivně podporuje výkon

Vitaminy a MCT Tuky

PENTHA PRO® COMPLETE obsahuje funkční složky jakými jsou MCT tuky a kompletní spektrum vitamínů. Tyto složky opravdu efektivně katalyzují metabolické pochody, ale asi není potřeba se rozepisovat o jejich efektivitě.

Enzymy

V produktu PENTHA PRO® COMPLETE je obsažena enzymatická směs OPTI-7-DIGEST, která obsahuje 7 druhů enzymů. Kompletní spektrum enzymů jsme použili proto, že produkt obsahuje kompletní spektrum živin, a bude používán v období, kdy se hodí malý support pro naše trávení. Samozřejmostí je u nás navýšený podíl enzymu laktázy proto, aby PENTHA PRO® COMPLETE při správné přípravě nepůsobil problémy ani osobám s intolerancí laktózy.

Synbiotika

Trávicí procesy se přitom neobejdou bez podpory přátelské střevní mikroflóry, jejíž složení je ovlivněno řadou faktorů a je velmi dynamické. To znamená, že se mění de facto v řádech hodin. Na její složení má vliv jak psychika, tak dostatečná pestrost naší stravy. Jako další support může posloužit konzumace probiotik s prebiotiky. Právě proto PENTHA PRO® COMPLETE obsahuje určitou dávku probio a prebiotik, kdy vzniká právě tzv. symbiotikum.

L-Glutamin

Jak víme, fyzická zátěž vyvolává stres, který se projevuje zvýšením hladiny hormonu kortizolu a následně i zvýšenou poptávkou po glutaminu. Často si ho tedy musí organismus vytvářet z jiných aminokyselin. Můžeme ale organismu pomoci právě suplementací glutaminem.

Beta Alanin

Aminokyselina, která prokazatelně zvyšuje koncentraci karnosinu ve svalech. Karnosin je silným antioxidantem a peptidem. Tento peptid je jednou z prvních obranných linií našich svalů proti tvorbě vodíkových iontů během cvičení s vysokou intenzitou.

L-Leucin

Ve volné formě prokazatelně zlepšuje start proteosyntézy a je ideálním partnerem proteinového mixu použitého v PENTHA PRO® COMPLETE. Ve prospěch použití leucinu hovoří fakt, že je zásadní aminokyselinou v samotném startu procesu proteosyntézy – funguje tedy, jako jakýsi klíček v zapalování.

52 položek celkem